Gallery Pruva - Denizcilik Mini Müzesi

30 yıla yakın süredir Türkiye ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden biriktirilmiş Dünya’nın en kapsamlı tekne-gemi maketleri ile modellerinden oluşan koleksiyonlarından biri olan Gallery Pruva, bu anlamda Ülkemizde bu konsept ile açılan bir anlamda resmi olmayan ilk ve tek mini müzedir.

Tüm Dünyadan farklı özellikteki ve modeldeki 350’den fazla Maket Tekne ile Gemi  içeren Kolleksiyon,  Doğu Avrupa, Balkan Ülkeleri ve Ortadoğu’nun en kapsamlı koleksiyonudur.

Gallery Pruva, Deniz sevgisini arttırmakla birlikte, Denizcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve her yaş için gerçekleştirilebilecek gemi modelciliği çalışmalarını çeşitli seviyelerde bireylerin çalışmalardan keyif alması amacı ile öğretmektir.

Benzeri sadece İspanya’nın Madrid Şehrindeki Naval ve Portekiz’in Lizbon şehrindeki Marinha Müzeleri olan Mini Müzemiz öncelikle çocuklar ve gençler olmak üzere her yaştan yetişkinin ilgisini çekmektedir.

Gallery Pruva ile Sosyal anlamda çocuklar ve gençler Dünya’daki yüzlerce tekne, gemi ve deniz aracını tanıma eğitimlerini mini müzemizi gezerek alırken aynı zamanda Gemi Modelciliği alanında, Tekne yapım atölye çalışmalarında gerek hobisel, gerekse mesleki eğitim alabileceklerdir.

Gallery Pruva’da  İstanbul Şehir Hatları Vapurları, İstanbul Boğaz Tekneleri, Tarihi tekneler, Dünya Tarihine geçmiş Gemiler, Savaş Gemileri, Romörkörler, Şilepler, Buharlı Gemiler ve Tüm Dünya ülkelerinden Tekne ve Gemi modelleri yer almaktadır.